PSİKOLOJİK DANIŞMA VE REHBERLİK

Can Kardeş Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nde, psikolojik danışmanımız sürekli kurumumuzda bulunarak çocuklarımızı oyunları sırasında, öğrenirken, beslenirken kısacası her anlarında gözleme fırsatına sahip olup, gerekli durumlarda testler uygulayarak onların gelişimlerini, eğitimlerini, problemlerini takip eder.
Her hafta öğretmenlerle yaptığı değerlendirmelerle çocuklara hangi alanlarda test uyguladığını ve sonuçlarını tartışır. Aynı zamanda bu değerlendirmelerde, çocukların nasıl desteklenmesi gerektiği ve ne sonuçlar alındığı tartışılır ve buna göre eğitim stratejileri belirlenir. Bunlar aylık raporlar haline getirilir, velilerimize sunulur ve üzerinde birlikte tartışma olanağı sağlanır. Böylece çocuk-okul-aile üçgeninde erken teşhis edilen sorunlar, daha çabuk çözümlenebilmektedir.
Psikolojik danışmanımızın, her yaş grubu için ayrı ayrı oluşturduğu ve çocukların gelişimini içeren “Gözlem Formları” düzenlenmekte ve aile ile paylaşılmaktadır. Çocuklarla ilgili her türlü soru veya sorunlarınızda psikolojik danışmanımız tarafından danışmanlık hizmeti verilmekte, randevu sistemi ile özel görüşmeler yapılabilmektedir. Ayrıca çocuk gelişimi ve eğitimi konulu aile seminerleri düzenlenmektedir.

YASAL UYARI: Bu sitede kullanılan yazılı ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması yasaktır.