Drama: Öğretmenlerimiz öğrencilerimizin oyunlarda gözlemledikleri yeteneklerini, üreticiliklerini, gözlem ve araştırma yeteneklerini geliştirmeyi ve bunu kontrollü bir şekilde eğitim hayatına aktarmayı amaçlayarak bütün yaş gruplarına drama eğitimi vermektedir..
Jimnastik: Haftada iki gün bütün öğrencilerimize aerobik ve jimnastik dersi verilerek fiziksel olarak zinde kalmaları sağlanmaktadır.
Yüzme: Yaz ayı etkinlilerimizden biri olan yüzme, öğretmenlerimiz ve can kurtaran nezaretinde öğrencilerimizi havuza götürüp hem hoşça vakit geçirmelerini hem de su korkularını yenmeyi amaçladığımız bir faaliyetimizdir.
Binicilik: Yıl içi etkinliklerimizden olup at binme tesislerine ata binmeye götürülür. Bu tesiste öğrencilerimiz hayvanlarla birlikte olarak hem korkularını yenerler hem de canlılarla empati kurarlar.
Resim ve Seramik : Resim çocuğun yaşadıklarını duygu ve düşüncelerini korkularını en rahat ifade ettiği yoldur. Böylece öğrencilerimizin hem psikolojik durumlarını takip edip hem de onların yeteneklerini geliştirmek amaçlanmaktadır. Bu sebeple okulumuz bünyesinde yetkin öğretmenlerimiz eşliğinde resim, seramik dersleri verilmektedir.
İngilizce : Yabancı dilin erken yaşlarda öğrenilmeye başlanması çocuğun diğer bilişsel gelişim alanlarında da üstün başarı göstermesini sağlar. İngilizce branş dersleriyle çocuklarımız eğlenerek, oynayarak, yaşayarak ikinci dili öğrenmeye başlar.
Müzik: Çocuğun ritim duygusunu geliştirmeyi hedefleyen çeşitli müzik aletleri eşliğinde ses çalışmaları yaparak müzik eğitimi gerçekleştirilir.
Satranç: 5 ve 6 yaş gruplarına okulumuz öğretmenleri tarafından satranç eğitiminin temel basamağı verilir.
Ana dili etkinlikleri: Tekerleme, şiir, parmak oyunu, bilmeceler ve hikâyelerle öğrencilerimizin dil gelişimi desteklenir.
Akademik çalışmalar: Çizgi çalışmaları, kavram öğrenimi, rakamlarla tanışma, işlem becerisi geliştirme ile hayata hazırlanırız.
Hafıza ve Dikkat Geliştirme:
YUP(Yap-Uygula-Pekiştir) oyunları, Tangram, Sudoku, Hafıza Oyunları, dizin kartları, Mandala vb oyunlarla çocuklarımızın zekâ gelişimlerini desteklediğimiz gibi hafıza ve dikkatlerini de geliştirmeyi hedefliyoruz.
İlköğretime Hazırlık: Çocuklarımız eğik çizgi çalışmaları, ses çalışmaları, dikkat egzersizleri, mola uygulamaları gibi etkinliklerle ilköğretim 1. sınıfa hazır hale geliyorlar.
Karakter Eğitimi: Çocukların kendisine ve topluma yararlı olacak temel değerleri psikolojik, bilişsel ve sosyal gelişimlerine uygun olarak kazanmaları sağlanır. Okulda günlük hayatın içine sindirilmiş şekilde uygulanan programda aile katılım etkinliklerine de yer verilir. Böylece okul dışında da değerlerin kazanımı-pekiştirilmesi sürdürülür. Karakter eğitiminin, çocuğu eğitim sürecine aktif bir şekilde dahil eden teknikleri sayesinde değerler davranışlara dönüşür.
     
YASAL UYARI: Bu sitede kullanılan yazılı ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması yasaktır.